به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در تازه‌ترین کشتار مسلمانان توسط هندوها و بودایی‌های افراطی در روستاها و مناطق شمال و شمال غربی میانمار (یا همان برمه)، در حضور نیروهای نظامی و انتظامی این کشور؛ بودائیان به روستاهای مسلمان نشین حمله کرده و علاوه بر آتش زدن خانه‌های آنها، بسیاری را زنده زنده در آتش سوزانده، به زنان و دختران تجاوز کرده و باقیمانده را هم فراری داده‌اند. 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، محفل انس با قرآن، عصر امروز (شنبه 31 تیر 1391) در حضور «حضرت آیت الله العظمی خامنه ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

در این محفل نورانی که سرشار از عطر و طراوت معنوی قرآن بود، قاریان، حافظان و اساتید قرآن، آیاتی از قرآن کریم را قرائت کردند و گروههای جمع خوانی نیز در فضیلت رمضان کریم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این محفل قرآنی، داعیه جمهوری اسلامی ایران را برپایی تمدنی متکی بر معنویت ناشی از قرآن و هدایت الهی دانستند و با اشاره به استثمار انسانها بوسیله تمدن غرب بعنوان تمدنی مبتنی بر مادیت و بدور از اخلاق و معنویت تأکید کردند: نمونه بارز ادعاهای دروغین غرب درباره اخلاق و حقوق بشر، سکوت این مدعیان در قبال کشتار هزاران انسان مسلمان در میانمار است.

 

ایشان کشتار مسلمانان مظلوم در میانمار را رسوایی دیگری برای مدعیان حقوق بشر دانستند و با تشریح آثار سوء علم بدون معنویت، به جنایات غربی ها در نقاط مختلف جهان در طول تاریخ اشاره کردند و فرمودند: "در میانمار هزاران انسان از روی تعصب و جهالت کشته می شوند؛ اگر نگوییم که به خاطر سیاستهای غرب است. هزاران انسان مسلمان به خاطر تعصب های دینی و مذهبی فدا می‏شوند. اما مدعیان حقوق بشر که برای حیوانات دل می‏سوزانند در برابر این جنایات لب تر نمی کنند".

 

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ":همانهایی که اگر در کشورهایی که وابسته به آنها نیستند کوچکترین بهانه ای پیدا کنند سر و صدا می‏کنند در برابر کشتار صدها انسان بیگناه سکوت می کنند و توجیه هم می کنند. این حقوق بشر اینهاست؛حقوق بشر منقطع از معنویت".

 

حضرت آیت الله خامنه‏ای به توجیهاتی که برای ظلم به مردم میانمار هم می‏شود پرداختند و فرمودند: "می‏گویند اینهای میانماری نیستند، اگرچه اینها 300 سال است که آنجا زندگی می‏کنند؛ اما گیریم که نیستند، باید کشته شوند؟".

 

ایشان اضافه کردند: "همین حالت در طول سالهای متمادی در همان کشور و کشورهای مجاور از سوی غربی ها و مخصوصاً انگلیسی ها وجود داشته است. هرکجا پا گذاشتند جز فساد و قطع حرث و نسل کاری نکردند. این تمدن منقطع از معنویت و منقطع از قرآن است".

 

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: "عزت، رفاه، پیشرفت مادی و معنوی، اخلاق نیک و غلبه بر دشمنان، فقط از طریق عمل به معارف قرآنی بدست خواهد آمد".

 

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بیداری ملتهای اسلامی افزودند: "داعیه ما ایجاد تمدنی است متکی به هدایت الهی و متکی به وحی اگر ملتهای اسلامی بتوانند تمدن مبتنی بر وحی الهی و معنویت و اخلاق را پایه گذاری کنند، بشر سعادتمند خواهد شد".

 

ایشان همچنین ترکیب عقل و عاطفه را در انس با قرآن بسیار سودمند خواندند و تأکید کردند: "هنگامی که عقاید عقلانی قرآن با محبت عجین شود، زمینه عمل به قرآن فراهم و در نتیجه توفیقات جامعه اسلامی روزافزون خواهد شد".

 

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی از گسترش نهضت انس با قرآن در کشور بویژه در میان جوانان، بر لزوم تدبر و تأمل در مفاهیم قرآنی و عمل به آن تأکید کردند.

پایان پیام

عکس ها در ادامه مطلب ...

با آرزوی توفیق و سلامتی و قبولی طاعات شما عزیزان

و با تشکر از خانم قاسمی همکار محترم

یا حق


 

 

 

 

 

 

 موضوع مطلب : مسلمان / گزارش / کشتار / میانمار